W dniu 09.04.2024r. nasz Zespół spotkał się w siedzibie Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych w Warszawie. Spotkanie zainicjował pan Bogdan Jaroszewicz – Zastępca Dyrektora Generalnego ds. Ochrony Zasobów Przyrodniczych. Za projekt LIFE+ Podkowiec Towers odpowiada aktualnie Wydział Ochrony Przyrody z panią Jolantą Błasiak na czele, a sprawami szczegółowymi zarządza Zespół ds. projektu LIFE, pod czujnym okiem Agaty Lichockiej.

W trakcie spotkania koordynator Programu Rafał Szkudlarek (PTPP „pro Natura“) przedstawił historię i założenia projektu, zadania które udało się już zrealizować oraz to co jeszcze przed nami. Wspólnie zaktualizowaliśmy harmonogramy działań, a zwłaszcza punkty dotyczące budowy wież dla nietoperzy. Najpóźniej w maju ruszy przetarg na wykonanie dwóch pierwszych tego typu budowli! Nie możemy się doczekać – bo to sztandarowe, a zarazem największe i najbardziej wymagające przedsięwzięcie budowlane w całym projekcie. Ciekawi jesteśmy jak ułoży się współpraca z wykonawcami.  Projekt wież jest wymagający i posiada wiele szczegółów, więc obie strony będą musiały pracować z pełnym zaangażowaniem i zrozumieniem. Te dwie pierwsze „testowe” wieże staną się wzorem do budowy kolejnych.

Dziękujemy leśnemu zespołowi ds. projekt LIFE+ Podkowiec Towers za zaproszenie, za dobrą atmosferę spotkania, wypracowane wnioski i wspólnie trzymajmy kciuki za pomyślność prac nad powstaniem pierwszych wież dla nietoperzy w Polsce!

Podobne artykuły