Dnia 30 marca 2023 roku odbyło się uroczyste otwarcie nowej, ciekawej atrakcji na mapie Krainy Podkowca: Małopolskiego Centrum Edukacji Ekologicznej w Ciężkowicach. Jest to nowoczesny budynek wyposażony w bardzo ciekawe wystawy przyrodniczo-edukacyjne, w tym w ekspozycję poświęconą nietoperzom. Odwiedzający to miejsce mogą dowiedzieć się więcej o podkowcu małym jak i o innych gatunkach nietoperzy. Jest tutaj „Jaskinia Nietoperzy”, makieta przelotu podkowca małego między jaskinią a kościołem, nowoczesne multimedia dzięki którym będzie można porównać bicie serca człowieka, nietoperza w locie, nietoperza w czasie hibernacji i wiele więcej. Oprócz nich znajdują się także inne wystawy przyrodnicze, które warto zobaczyć.

Od wielu lat prowadzona jest współpraca z Muzeum Przyrodniczym im. Krystyny i Włodzimierza Tomków w ramach której prowadzono wiele działań o charakterze promocyjnych m.in. prowadzone były szkolenia dla przewodników, stworzony został Szlak Nietoperza w Skamieniałym Mieście, a turyści odwiedzający region mogą zakupić pamiątki nietoperzowe: Piernik Ciężkowicki z wizerunkiem podkowca oraz filcowego podkowca.

Będziemy kontynuować współpracę z Małopolskim Centrum Edukacji Ekologicznej. Zobacz rez. Skamieniałe Miasto i odwiedź MCEE w Ciężkowicach (www.mcee.pl).Podobne artykuły